praca dla pilotów
Zaloguj się
Zarejestruj się

5713
Wysłano 35301 ofert pracy
2954
instruktorów
2296
z turystyki
1269
sterników
1213
ratowników
511
sędziów sportowych
627
trenerów
363
menadżerów
437
fizjoterapeutów

każdy orze jak może...

praca instruktora

Witam,

Naprawdę nie wiem dlaczego, zawsze mnie bierze na „blogowanie” pod koniec ferii warszawskich. Być może jako działający w rejonie Zakopanego instruktor , odczuwam ten sezon właśnie w tym okresie.

Mam wrażenie, że narasta pewna sprzeczność z naszym „powołaniem” a pracą na stoku. Jak sama nazwa wskazuje, instruktor, prócz nauczenia powinien poinstruować, czyli pokazać ewolucję. Komercjalizm poszedł tak daleko, że daje się zauważyć wręcz przeciwną tendencję pracy na stokach. Instruktorzy sprawiają wrażenie „szanowania” swojej pracy i dopilnowania by kursant ... nic się nie nauczył.

Oczywiście najmowanie instruktora na godzinę , w porywach na dwie, samo określa co możemy zrobić...nic! Ale klient nasz Pan i musi widzieć efekty wydania każdej złotówki. Tak więc szybko go „uruchamiamy” i chwalimy postępy...taka nasza praca...zarobkowa. Trochę to nie etyczne, ale wielu z nas reperuje swój budżet w Zimie i nie ma zmiłuj.

Co robić? Pyta chcący się nauczyć... bo instruktor wie co robić!

Od dwóch sezonów próbuje wraz z kolegą uruchomić Kursy Narciarskie. Takie katowanie przez parę godzin dziennie, przez kilka dni. Sam przeszedłem przez taki młyn  (kilkakrotnie) i muszę stwierdzić, że to jedyny sposób nauki jazdy na nartach ( i nie tylko).

Często na propozycję „ja tylko chcę spróbować” odpowiadam, „ z nartami jak z ciążą, albo wte albo wewte, nie da się tylko spróbować”.

Prócz Kursów na Instruktora, rynek nie oferuje wiele, więc My zaczęliśmy... i nic. Nie ma zainteresowania. Mimo, że skróciliśmy kurs do 4 dni ( ach te carvingi!)i cena za całość to ułamek wydany przez ten sam czas na „dziennego” instruktora...brak zainteresowania.  Ludziom szkoda poświecić urlop na ...naukę. I tak się wożą latami, udając jazdę na nartach.

Nadal wszyscy najmują nauczyciela na godzinę, rzadziej dwie i interes kwitnie. Skoro tak, to tak musi być. Z naturą nie wygrasz.

Czy jakieś wnioski na koniec... ja nie mam.

 

Pozdrawiam

 

mazby

 Zbigniew Mazuś
2010-02-09 17:07:21
Średnia ocen: 10, oddanych głosów: 1
Oceń bloga:
Jesteś niezalogowany. Twoje IP zostanie zapamiętane przy głosowaniu.

Zaloguj się by dodawać komentarze

Wpis nie został jeszcze skomentowany.
instruktor

Kursy IKO

sosnow

Jedziemy

Piloci wycieczeki

agenci turystyczni

opinie turystyczne
Żeglarz/instruktor żeglarstwa[1]
Wychowawca pilnie poszukiwany! 22.0…[1]
Praca wychowawca/instruktor na oboz…[1]

Piłka ręczna[1]
Instruktor tenisa.[1]
Instruktor piłki nożnej[1]

Rifampicyna gruźlica gronkowce legi…
Leki przeciwpasożytnicze, przeciwg…
Tinidazol sprzedam leki zakażenia p…